Egy galgahévízi vásárlónk saját kezűleg építette ki házuk szellőztető rendszerét. Mivel egy 1950-es ház felújításáról volt szó, ezért a fűtetlen padláson találtak helyet a légtechnikai rendszer számára. Már írtunk cikket a padláson való szellőztető rendszer kiépítésének veszélyeiről, amelyre az ő figyelmét is felhívtuk. A végeredmény olyan igényes lett, hogy néhány képpel szeretnénk bemutatni az ilyen helyzetben - szerintünk - tökéletes megvalósítást.
A ház fagerendás, alulról deszkázott födém, felülről pedig betonréteget is kapott. Először el kellett készíteni az egyes helyiségek felett a kb. 133 mm átmérőjű furatokat, melyekbe a Heatpex szelepfogadók kerültek. Ezeken történik a befúvás vagy elszívás az egyes helyiségekből és ezeket a pontokat köti össze a Heatpex flexibilis cső a befúvó és elszívó osztódobozokkal.
Elhelyezésre került a szellőztető gép, amely a szigeteletlen födémen "ül" közvetlenül, tehát innen majd hőt kap a gépészet. Ezután egy fából készült BOX épült köré, melyet ezután még hőszigetelni kell. A gép alatt található osztódobozokat az egyes helyiségek feletti szelepfogadókkal kell összekötni.
Ezután a szellőző csövek szigetelése történt meg. A csövek közvetlenül a beton födémen fekszenek (tehát a ház felől a hőt megkapják). Két réteg kőzetgyapot szigetelés került a csőre, az alsó rétegben lett elrejtve a csőrendszer (esetünkben a 9 cm-es csövek 10 cm gyapotban vannak elvezetve), erre még 20 cm homogén hőszigetelési réteg kerülhetett.
Végül a szellőztető gép és kiegészítőinek szánt "kuckó" vagy "box" került szigetelésre. A fagymentesítő kalorifer is kapott szigetelést, hogy azzal se a padlást fűtsük. Fontos megemlíteni, hogy a szellőztető gépben keletkező kondenzvíz elvezetése is megtörtént PVC csővel, végig a kőzetgyapotban vezetve, megfelelő lejtéssel, majd a házba fordulva, a csatornarendszerbe kötve.
Az első télen mért hőmérsékletek alapján a szigetelt boxban majdnem a ház fűtött terével megegyező hőmérsékletű levegő volt. A szigetelés nyáron is védi a rendszert a padláson ilyenkor jellemző forróságtól. A légtechnikai csövek végig, teljes egészében a hőszigetelés alatt futnak, így kvázi azok is a termikus burkon belül vannak, mérhető hőveszteség nem is jelentkezik rajtuk.