A weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javítsuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújtsunk. 

Becsehely szellőztető rendszer

Projekt: Becsehely, egyszintes családi ház (az ügyfél sajátkezű vagy külső vállalkozóval való kivitelezése)

A ház monolit födémmel épült, de a Vásárló nem szerette volna ebben elhelyezni a csőrendszert, így a födémen de a hőszigetelés alatt lett a csőrendszer elvezetve.
A gépészeti helyiségbe kerül a szellőztető gép, erről készültek fotók:

A Vásárló a tapasztalatait is megosztotta Velünk, melyet ezúton is köszönünk: 
"Pro:
- a konkurens márkákhoz képest meg lehet spórolni egy csili-vili kijelzőt. 
- amióta beüzemeltük, azóta a (3) gyerekek nagyon ritkán kapnak felső légúti betegséget. 
- belső páratartalom tartósan alacsony szinten marad. 
- ablaknyitás mellőzéséből adódóan nem kerül be az épületbe por, minimális a pormennyiség.
- a szagok nagy része (füst, égetés) nem kerül be az épületbe. 
- csillagpontos rendszer esetén nem kell foglalkozni az épületen belüli távolságokkal, az áramlási sebességek mindenhol egyformák lesznek. (csak maximális ventillátor fordulatnál lehet megmérni áramlásmérővel.)
- nyitott gardróbot is lehet használni, nem kell félni a porosodástól valamint a ruhák befülledésétől. 
- monolit födémbe helyezve sima PVC csővel ki lehet hagyni az elszívó dobozok helyét, nem kell utólagosan fúrni, faragni. 
- gépészeti-háztartási helyiségből is elszívja az elhasznált, párás levegőt. 
- a szobából visszatérő szívó ágban elhelyezett szűrődoboz nagyon hasznos, meglepő, mit található használat során a szűrőpaplanban.

Kontra:
- meglátásom szerint tartósan használva hosszabb távon túlságosan alacsonyan tartja a páratartalmat. (megj.: ez valóban igaz lehet, kisebb térfogatáram, vagy aktív párásítás szükséges lehet - ez sajnos entalpiás szellőztető gépeknél is szinte ugyanilyen mértékben fordul elő)
- ezt megelőzve ha a gép teljesítményét alacsonyabb értékre állítom akkor oda kell figyelni az optimális légcsereszámra. 
- a csövek sérülésének elkerülése érdekében semmilyen esetben nem helyezném el a monolit födémben. (megj.: nagyon sok tapasztalat van arról, hogy nem sérülnek a csövek)
- pénzbe kerül, áramot fogyaszt :)
- a hangcsillapító sonodec cső esetén elhagyható, hátrány, hogy a belsejében kőzetgyapot van ami magába szívja a párát. (megj.: cégünk a sonodec csövek helyett javasolja a hangcsillapítók használatát)
- légmentesen érdemes bekötni a bűzzáróba a kondenzcsöveket, mert így nem tud visszaszívni a gép. 
- érdemes olyan helyet választani friss levegő bemenő ágának ami védve van széltől, portól. nekem a bejárat déli része lett az ideális. "